Czy warto wymienić baterię w telefonie Xiaomi Mi 9? Xiaomi Mi 9

Ceniona usługa wymiany baterii Xiaomi Mi 9 w Warszawie

Bateria to niezwykle istotny element w każdym smartfonie. Od jej sprawności zależy komfort użytkowania telefonu. Z biegiem czasu każda bateria traci na efektywności. Gdy bateria przechodzi kolejne cykle ładowania, zmniejsza się jej pojemność i czas pracy na zasilaniu. Pewnym rozwiązaniem może okazać się wymiana baterii Xiaomi MI 9 a taką ofertę zaproponuje ExpressGSM. Wydawać by się mogło, że jest to czynność prosta i szybka do wykonania. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Wymiana baterii w nowoczesnych smartfonach to skomplikowana procedura, która wymaga fachowych umiejętności i profesjonalnych narzędzi.

Dlaczego konieczna jest wymiana baterii w Xiaomi Mi 9?

Rozwiązanie tego pytania jest proste. Kiedy zauważysz, że musisz ładować swój telefon coraz częściej i częściej, aby móc go używać jak zwykle, wskazuje to na możliwy problem z baterią. Oczywiście, nie jest to jedyny powód. Twój telefon może mieć niewystarczającą żywotność baterii, jeśli ma mniej niż dwa lata. Energochłonne aplikacje działające w tle, wyświetlacz ustawiony na maksymalną jasność, to tylko jedne z głównych przyczyn krótkiego czasu pracy na baterii. Wyłączenie poszczególnych programów lub zmiana trybu zasilania na bardziej energooszczędny, może przynieść pożądany efekt w postaci wydłużenia czasu użytkowania na jednym ładowaniu.

Co się stanie, jeśli zajdzie potrzeba wymiany baterii w smartfonie Xiaomi Mi 9?

Jeśli po wykonaniu powyższych czynności czas pracy na baterii nie wydłużył się, to nie pozostaje nic innego, jak wymienić baterię na nową. Jest to jednak trudne zadanie, czy można je wykonać samodzielnie? Większość osób wyobraża sobie wymianę baterii w smartfonie poprzez zdjęcie tylnej klapki, a następnie włożenie nowej. Tak jest jednak w starszych modelach. We współczesnych modelach wymiana baterii jest znacznie trudniejsza i bardziej pracochłonna. Wymaga fachowej wiedzy technicznej, znajomości budowy urządzeń, a także w posługiwaniu się specjalistycznymi narzędziami.

Jak wygląda wymiana baterii w Xiaomi Mi 9 w rzeczywistości?

  • Demontaż i ponowny montaż obudowy smartfona

Bateria w telefonie Xiaomi Mi 9, podobnie jak w wielu innych telefonach jest na stałe zabezpieczona wewnątrz obudowy. Etui wykonane jest z mocnego materiału, który następnie jest ze sobą łączony. Dzięki temu telefon zyskuje większą wytrzymałość i sztywność. Klej również uszczelnia urządzenie, aby zapobiec przenikaniu wilgoci. Ważne jest, aby zdjąć całe etui z telefonu w celu uzyskania dostępu do jego wnętrza. Zadanie to jest niezwykle delikatne i wymaga drobiazgowej uwagi. Obudowa smartfona Xiaomi Mi 9 jest bardzo ciasno spasowana. Do przymocowania dwóch elementów wykorzystano bardzo mocny klej. Obudowa musi zostać zdemontowana poprzez stopniowe wprowadzanie urządzenia do wnętrza ciasnego mocowania. Składa się ono z płaskiego ostrza, które przecina warstwę kleju, oddzielając w ten sposób dwa elementy od siebie.

  • Wymiana baterii w smartfonie Wykręcanie

Kiedy jesteś wewnątrz obudowy telefonu, wszystko, co musisz zrobić, to wyjąć baterię. Ale, jak zawsze ujawnia się, że w praktyce jest to o wiele trudniejsze. Bateria wewnątrz Xiaomi Mi 9 również została wklejona. Warstwa kleju musi zostać usunięta z ostrożnym i precyzyjnym cięciem. Aby nie uszkodzić podzespołów elektronicznych, trzeba postępować z wyjątkowo dużą ostrożnością i precyzją. Niewielkie zadrapanie na ostrzu nożyka może skutkować przecięciem ścieżek płyty głównej. Koszt wymiany całego podzespołu może być droższy niż cena nowej baterii. Po wyjęciu akumulatora z Xiaomi Mi 9 odłącz kable zasilające, a następnie podłącz nowy. Również ona powinna być osadzona na kleju w taki sam sposób podłączona przewodami do urządzenia.

  • Zatrzymaj obudowę

Sprawdzenie, czy zasilanie działa prawidłowo będzie ostatnim krokiem naprawy. Zaleca się włączyć telefon, a następnie poczekać na jego uruchomienie. Sprawdźmy, czy działa bez problemów. Ponowne założenie obudowy jest możliwe, jeśli Xiaomi Mi 9 działa dokładnie tak, jak tego oczekujemy. Pytanie jednak, czy robić to tylko poprzez wciśnięcie, czy również użyć kleju? Nie ma wątpliwości co do najlepszej metody naprawy. Ponowne założenie obudowy zawsze odbywa się z użyciem nowej warstwy kleju. Chroni to wnętrze przed wilgocią.

wymiana baterii Mi 9

Co może pójść nie tak przy samodzielnej wymianie baterii w Xiaomi Mi 9?

Wiele osób może pomyśleć, że po prostu ostrzegamy ludzi w odniesieniu do zapasów. Ale, wymiana baterii w smartfonach jest znacznie prostsza niż sobie wyobrażasz. Nie chcemy nikogo straszyć, ale na własne oczy widzieliśmy telefony, których właściciele podjęli się karkołomnego zadania wymiany baterii na własną rękę. Co się dzieje dalej? Bez odpowiedniego sprzętu i wiedzy Jakie mogą być konsekwencje, jeśli spróbujesz naprawić baterię?

Demontaż obudowy Xiaomi Mi 9 – Jeśli nie jesteś pewien, jak rozłożyć dwie części obudowy telefonu, możesz skończyć z jedną z nich złamaną lub uszkodzoną. Jest to konsekwencją użycia przypadkowych narzędzi i niewiedzy, które zatrzaski są gdzie. Klapka nie będzie bezpieczna i może się odkształcić, jeśli zostanie złamana. Przez szczeliny do wnętrza Xiaomi Mi 9 może dostać się woda, kurz i inne substancje.

Uszkodzenie płyty głównej: Wyjmowanie baterii Xiaomi Mi 9 na siłę może również spowodować poważne uszkodzenia.

Bateria jest przymocowana do płyty głównej, czyli obudowy. Możliwe jest trwałe uszkodzenie elektroniki, jeśli spróbujemy ją wyjąć. Telefon może nie działać, jeśli obwody zostały uszkodzone. W takim scenariuszu może się okazać, że wymiana baterii w smartfonie będzie kosztować więcej niż zakup zupełnie nowej. Można tego uniknąć, oddając smartfon do profesjonalnego serwisu.

Uszkodzenie ekranu dotykowego – Wydawać by się mogło, że wymiana baterii w Xiaomi Mi 9 nie spowoduje uszkodzenia ekranu dotykowego. Kolejny błąd. Jeśli będziemy wykonywać tego typu naprawy na źle przygotowanej powierzchni, a wtedy zarysowanie, uszkodzenie, a nawet pęknięcie ekranu jest bardzo prawdopodobne. Dlaczego? Gdy telefon jest położony ekranem do dołu na chropowatej i twardej powierzchni, dochodzi do dużych naprężeń na ekranie. Mogą one doprowadzić do tego, że wyświetlacz może pęknąć. Oprócz wymiany baterii, czeka nas również wymiana ekranu.

Jaki jest średni czas potrzebny na wymianę baterii w Xiaomi Mi 9?

W większości przypadków bateria w smartfonie jest w stanie zostać wymieniona w ciągu kilku minut. Jeśli mamy pod ręką części zamienne, jest to możliwe. Aby móc szybko naprawić baterię w każdym telefonie komórkowym, staramy się mieć dostępne części zamienne. Czas potrzebny na naprawę z reguły nie przekracza 1 godziny. W tym czasie mogą Państwo zrobić sobie przerwę na posiłek, szybkie zakupy lub poczekać w naszym serwisie. Proces naprawy może potrwać kilka dni, jeśli naprawa baterii w telefonie wymaga wysłania jej przez dystrybutora. Nie zdarza się to często. W większości przypadków baterie są trzymane pod ręką.

Jaka jest gwarancja na wymianę baterii w smartfonie?

Odpowiedź na pytanie nie jest łatwa do ustalenia. Tak, ale niekoniecznie. To już zależy od naszych klientów. Oferujemy oryginalne baterie Xiaomi Mi 9, bezpośrednio od producenta, jak i tańsze zamienniki. Oryginalne baterie są bardziej wytrzymałe, mają lepszą jakość i dłuższą żywotność. Jednak często są również droższe. Dlatego niektórzy z naszych klientów decydują się na instalację tańszych zamienników w swoich smartfonach, uznając, że wydawanie znacznej ilości pieniędzy na starszy model telefonu nie zawsze jest finansowo opłacalne. Oczywiście zawsze udzielamy naszym klientom informacji o tym, jakie baterie są dostępne, czy są to oryginały, czy zamienniki, ile kosztują, jakie są ich zalety i wady.

Wymiana baterii w Xiaomi Mi 9 – czy kiedykolwiek jest konieczna?

Zdarza się, że klient, który chce wymienić baterię w swoim smartfonie, nie musi tego robić. Jednym z przykładów jest klient, który zgłosił się na infolinię do Xiaomi Mi 9, twierdząc, że bateria jest uszkodzona i trzeba ją wymienić na świeżą. Gdy zapytaliśmy o objawy tej usterki, klient stwierdził, że baterii nie da się naładować. Zaczęliśmy rozbierać telefon na części pierwsze. Wyciągnęliśmy baterię, a następnie podłączyliśmy ją do urządzenia diagnostycznego. Okazało się, że bateria może być ładowana i rozładowywana w ten sposób, bez żadnych dodatkowych problemów. To pozwoliło nam przypuszczać, że problem jest gdzieś i nie w tym samym miejscu. Wstępne podejrzenia padły na gniazdo ładowania. W Xiaomi Mi 9 jest ono szczególnie narażone na uszkodzenia i pęknięcia. Naprężenia powstające podczas wkładania i wyjmowania końcówki ładowarki sprawiają, że gniazdo może się poluzować w obrębie styków. W takim przypadku może dojść do uszkodzenia obwodu ładowania. Po zidentyfikowaniu tego problemu okazało się, że wymiana baterii w smartfonie nie jest w żaden sposób konieczna. Zamiast tego przeprowadzona została naprawa uszkodzonego gniazda ładowania. Przylutowaliśmy zastępcze gniazdo, przeprowadziliśmy testy i ponownie zamontowaliśmy istniejącą baterię. Następnie złożyliśmy telefon z powrotem na miejsce i oddaliśmy naprawiony telefon zadowolonemu klientowi. W tym przypadku okazało się, że koszt naprawy wyniósł zaledwie kilkadziesiąt złotych i trwał niecałą godzinę. Zadowolenie naszych klientów było dla nas największą nagrodą, jaką mogliśmy otrzymać.

Bateria w każdym smartfonie jest sprawdzana pod kątem konieczności jej wymiany.

Jeśli i Ty obawiasz się, że bateria w Twoim telefonie wymaga wymiany na nową, rozważ zgłoszenie nam tego problemu. Na Twoje życzenie nie będziemy dokonywać wymiany bez zastanowienia. Jesteśmy profesjonalistami i uważamy, że zdiagnozowanie usterki jest naszym obowiązkiem. Stale testujemy akumulatory, aby zapewnić ich prawidłowe działanie. Służą do tego dedykowane testery. Jeśli stan akumulatora mieści się w normalnych parametrach pracy, wówczas przystępujemy do badania innych możliwych przyczyn. Może to być uszkodzone gniazdo ładowania, jak pokazano w poprzednim przypadku. Często taniej jest naprawić uszkodzony element, niż kupować fabrycznie nowy akumulator i dopiero go zakładać. Jeśli chcesz przekonać się o konieczności wymiany baterii w Xiaomi Mi 9, warto skontaktować się z nami. Przeprowadzona zostanie bezpłatna diagnostyka, która pozwoli zidentyfikować źródło problemu. Zostanie on naprawiony z wykorzystaniem całej naszej wiedzy technicznej, wiedzy i doświadczenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry