Zaczynaj modelarstwo lataj

Modelarstwo

Modelarstwo jest błędnie uważane za relikt epoki radzieckiej. Zdziw się, ale ten kierunek jest teraz jeszcze bardziej aktualny niż wcześniej. Modelowaniem interesują się teraz osoby w różnym wieku: od emerytów po uczniów szkół podstawowych.

 

Zasadniczo wojna o miłość konsumentów toczy się na dwóch frontach: w skali i modelach sterowanych radiowo.

Modele w skali-duża kategoria, która obejmuje modele prefabrykowane (stojące) i kolekcjonerskie (modele gotowe, zmontowane i malowane-diecast).

Modele prefabrykowane

Jeśli jesteś na naszej stronie po raz pierwszy, wyjaśnimy ci te kierunki modelowania. Zacznijmy od reprezentacji.

Wszyscy widzieliśmy prawdziwe czołgi, samoloty, samochody, budynki. Modele prefabrykowane-pomniejszone ich kopie o określonej skali. Robią też figurki ludzi w skali.

Najprostsze modele pokazują tylko wygląd prototypu. W bardziej złożonych zestawach zaprojektowanych dla profesjonalnych modelarzy znajdują się dodatkowe komponenty, które pozwalają uzyskać jak najwięcej szczegółów produktu.

Aby uzyskać wysokiej jakości i kolorowy model, musisz przestrzegać instrukcji zawartych w każdym pudełku i pomalować go. Często farby i klej nie są dołączone. W pudełku będą części z tworzywa sztucznego, żywicy, drewna lub żelaza. Producenci używają tych materiałów do tworzenia części.

modelarstwo lubań

Kolekcjonerskie modele w skali

Modele w skali mają bardziej rozszerzoną koncepcję. Ta kategoria obejmuje zarówno prefabrykowane, jak i gotowe modele Kolekcjonerskie samochodów, samolotów, statków morskich, pojazdów opancerzonych.

Każdego roku na świecie pojawiają się dziesiątki, jeśli nie setki producentów modeli w skali. Każdy z nich produkuje setki zestawów.

Modelowanie jest ogromnym sukcesem. To nie są puste słowa. Pudełka z częściami do montażu są kupowane w prawie wszystkich krajach na całym świecie. To nic dziwnego. Producenci znajdują „Klucze” do wszystkich konsumentów i produkują miniatury specjalnie dla nich:

retro samochody i motocykle,
pojazdy opancerzone,
statki i okręty podwodne,
samoloty i statki kosmiczne,
unikalne modele, których prototypy zostały wyprodukowane w 1 lub dwóch egzemplarzach,
nowoczesny, sportowy sprzęt motoryzacyjny i motocyklowy,
technika z filmów.
Niektóre prefabrykowane modele w skali mają nie tylko szczegółowe opracowanie wyglądu produktu, ale także całkowicie kopiują wnętrze oryginału. Ponadto samochody prefabrykowane lub inny sprzęt kołowy mają elementy napędowe, dzięki którym otwierają się drzwi, Maska, koła się obracają.

Jest jeszcze jedna gałąź modeli w skali-prefabrykowane drewniane statki i żaglówki. Uderzają monumentalnością w gotowej formie i nadają się na prezent dla dyrektorów i kadry kierowniczej.

Wiele dzieci rozwija się teraz szybciej niż ich wiek. Kupić prefabrykowany model samochodu lub innego pojazdu według jego gustu, nawet jeśli Twoje dziecko nie osiągnie minimalnego dozwolonego wieku na pudełku, 1-2 lata. Ucząc dzieci od dzieciństwa pracy z drobnymi szczegółami, rozwijasz jego umiejętności:

poprawia motorykę palców,
powstaje wytrwałość,
rozwija się myślenie przestrzenne,
zwiększa się uważność,
uczy się pracować, przestrzegając instrukcji.
Zgadzam się, te umiejętności będą mu przydatne w przyszłości. Nawet rodzice przydadzą się do pomocy figurom ze swoim dzieckiem. Zapewniony zostanie im ciekawy wspólny wypoczynek.

Modele RC

Zakup modelu RC jeszcze kilka lat temu był wyzwaniem. Zabawka kosztowała drogo, a Części do niej były trudne do znalezienia, a ich cena była wysoka.

Teraz pytanie nie jest już tak ostre. Na naszej stronie można kupić samochody rc, zabawki, koptery, samoloty i statki, które zawierają wszystkie niezbędne części, w przystępnej cenie.

Wśród sterowania radiowego są zabawki dla dzieci od 3 lat na podczerwień. Dostępne są również pomniejszone Repliki samochodów sportowych lub buggy, wielofunkcyjne coptery, które mogą wykonywać skomplikowane loty. Po zaangażowaniu wyobraźni postać sterowania radiowego może być pomocnikiem domowym.

Przewiń do góry